Skip links

İYİ YAŞAM (WELLBEING) BİR SEÇİMDİR

İş ve Özel Hayatta İyi Oluş haline kavuşturan, hayatının bütünselliğinde, coşkuyla kendimiz olmaya yardımcı dönüşüm yolculuğu.

Günümüzün modern şehir hayatı bizim gibi çalışan, koşuşturan, her gün sorumluluklarla mücadele eden yeni dünyanın insanı üzerinde belirli etkiler ve sonuçlar yaratmış durumda.

2019 Dünya Ekonomik Forum’u tarafından yapılan araştırmalar ve Küresel Risk raporu da özellikle 4.Endüstri devrimi, dijitalleşme, rekabet, hız ile birlikte yükselen sağlıksal ve psikolojik risk faktörlerinin altını çiziyordu. Psikolojik riskler arasında en yüksek oranda karşımıza çıkanlar ise yalnızlaşma, öfke eğilimi ve stres idi.

Bütün bunların üzerine şimdi eklenen bir de küresel salgın pandemi durumu mevcut. Korkular, tedirginlikler, gelecek kaygıları… Günün sonunda tüm bunların bizleri getirdiği asıl nokta dengesini bulmakta zorlanan birey olma halidir… Zihnen, ruhen ve bedenen yorulmuş olma hali…

Tüm bunlar aslında birer sonuç var. Peki sebepleri ne ? Biz ekosistemimizin bizi sardığı şu hayatımızda nasıl bir düşünce ve duygu halinde yaşıyoruz ki bu sonuçlarla yoğunlujkla karşı karşıyayız.

İşte tüm bunların sebeplerini, bilinç seviyelerimizi ve farkındalıklarımızı, hayatımızın gerçekleri ile keşfederek ve içimizdeki doğruları bularak, dolayısıyla kendimiz olup potansiyelimizi bu dünyaya tekrar nasıl mutlulukla verebileceğimizin hikayesini yaşayacağımız bir gelişim sürecine çıkmaya ne dersiniz?

Bu süreç bir nevi BİLİNÇ ATLAMASI süreci olacak.

Zaman zaman çıkış bulamadığımız sorunlarımızın, zihinsel kaoslarımızın adım adım çözümlenebileceği, hayatın her boyutunda (kariyer, ilişkiler, finansallar) ve her koşulunda kaliteli ve dengeli  bir yaşama kavuşma yolculuğu bu… bir nevi zihinsel, bedensel ve ruhsal detoks aslında.

Hadi gelin bu yoğun, endişeli hayatlarımızda en önemli varlığa yani kendimize odaklanalım. Dengeyi bulmanın ve iyi oluş haline adım adım ilerlemenin keyifli bir hazzını deneyimleme yolculuğuna çıkalım.

“ İYİ YAŞAM HERKESİN HAKKI “ Sloganımızla ;

Bu noktada tasarladığımız programlarla değerlilik duygusuna odaklı içeriklerle toplumun her kesiminin eğitilmesi ve bunun paralelinde eşitlik ve pozitif iletişimin geliştirilmesi toplumsal iyi yaşama katkı sağlamak niyetindeyiz.

Türkiye nezlinde bakacak olursak ülkemizin GALLUP International tarafından 145 ülkede yapılan duygu durum endeksine göre pozitif düşünen ülkelerin arasında sondan dördüncü oluşu, ülkece çeşitliliği yöneterek, pozitif düşünce eğilimi ve iletişimin güçlendirilmesine öncelik verilmesi gerekliliğini işaret ediyor.

Bu yüzdendir ki; sürdürülebilir İYİ YAŞAM Programları (eğitimleri / atölyeleri / iletişimi / dijital çözümleri) toplumumuzda bilinç seviyesini adım adım arttırmaya ve mental anlamda sağlıklı dengeli bireyler kazandırmaya katkı sağlamaya niyet etmelidir.

DÖNÜŞÜM VE İYİ YAŞAM BİR YOLCULUKTUR

Yaşam kalitemizi adım adım yükseltmek, KORUYUCU ve ÖNLEYİCİ sağlık araçlarını hayatımıza alarak iyi oluş halimize ( wellbeing ) ulaşmak bir yolculuktur. Bu yol gerçek kendinize, özünüzdeki erdemlere, değerlere ve bütünsel dengenize DÖNÜŞÜMdür. Ve her dönüşüm zaman, istikrar, disiplin, sabır ve adanmışlık ister.

Bu yüzden bireysel ve kurumsal programların başında İyi Yaşam Manifestosuyla başlarız. İlk eğitimin hemen sonrası paylaşılan bu manifesto tüm yolculuğun ve bahsi geçen adanmışlığın bir tür mührü olma niteliği taşır.

Hadi sende bu yolculuklarda kurum ve birey olarak yerini almak istersen, bize ulaş.

error: Content is protected !!